SEO NEDİR? NE İŞE YARAR? NEDEN İHTİYACINIZ VAR?

SEO “Search Engine Optimization” (Türkçe haliyle “arama motoru optimizasyonu”), bir web sitesinde arama motorları için yapılan bütün işlemler için kullanılır. SEO bir websitesi için en temel şeylerden biridir. SEO’nun asıl amacı arama motorlarının sizi daha kolay bulup üst sıralarda çıkartmasıdır.

Arama motorları websitelerini kaynaklarına almak için böcekler gönderir. Bu böcekler websitelerini inceleyip arama motoruna girecek kriterlere sahip olup olmadığına bakar ve buna göre siteyi indeksler. Sonrasında siteleri kendi kriterlerine göre sıralar. Bu kriterler Google’da Yandex’te ve diğer arama motorlarının hepsinde farklıdır. Bu sebepten dolayı web siteniz hepsinde farklı sırada çıkar. Ama hepsinde ortak olan bazı kriterler vardır. Website başlığınızla içeriğinizin uyumlu olması bunlardan biri.

Arama motorlarında ilk sıralarda çıkmak sitenize güven ve harika bir prestij sağlar. Günümüzde müşterileriniz sizi Google’da arayıp bulamıyorsa dolandırıcı sanabilir,çünkü bir çok firma kendine ait web sitesine hatta seo çalışması yapan çalışanlara sahipler.
İçerik üreten sitelerde ve e-ticaret sitelerinde Google’dan gelen trafik akışı çok yüksektir. Artık insanlar her şeyi arama motorlarında arıyorlar ve genelde ilk 5 sonuçtan birini tercih ediyorlar. Bu yüzden düzgün bir SEO çalışması ile sitenizin trafiğini arttırabilir ve daha çok kişiye ulaşabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Bulut Creative
Sohbeti Aç
Hemen bize ulaşın
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by